Historia

Początek firmy Eclisse przypada na lata osiemdziesiąte, kiedy to rodzinny zakład rzemieślniczy powstały pod koniec lat sześćdziesiątych stopniowo specjalizuje się w produkcji metalowych systemów do drzwi i okien. Podczas jednej z wizyt na targach właściciel firmy DE FAVERI
kierowany intuicją podejmuje decyzję o zróżnicowaniu pierwotnej działalności firmy tworząc I wprowadzając na rynek zupełnie nowy produkt – system do drzwi chowanych w ścianę.

Oficjalnie przedsiębiorstwo rozpoczyna swoją działalność 10 stycznia 1989 roku pod nazwą Eclisse S.R.L. Przedsiębiorczy i ambitny plan nie pozbawiony ryzyka pociąga za sobą inwestycje umożliwiające zarządzanie nowoczesnymi urządzeniami przemysłowymi
i pozwalające konkurować na rynku. W latach dziewięćdziesiątych działalność Eclisse rozwija się dzięki zaangażowaniu w rozwój i pracę oraz dzięki zgranemu zespołowi ludzi głęboko przekonanych co do słuszności realizowanego projektu.

Rozszerzenie oferty handlowej o innowacyjne produkty połączone z udoskonaleniem procesów produkcyjnych przynosi postępowy i zachęcający do dalszej pracy rozwój na rynku włoskim i zagranicznym.
Dzisiaj Eclisse jest rozpoznawalną i uznawaną marką. Produkcja dzienna to 1300 systemów. Firma posiada 30 oddziałów, ponad 2000 dystrybutorów oraz 10 zagranicznych placówek.

 

Etapy rozwoju

 

1989 - 1995

De Faveri Luigi inauguruje Eclisse S.R.L w Falze di Piave w regionie Treviso, gdzie rusza produkcja systemu pojedynczego, podwójnego, teleskopowego. W 1991 roku Eclisse opatentowuje swój pierwszy wynalazek – innowacyjny system łączenia siatki z kasetą do mokrego tynku przy użyciu stalowych klipsów, bez konieczności spawania. Brak elementów spawanych pozwala uniknąć problemów z korozją i odpadaniem tynku od siatki. W tym samym czasie zostaje opatentowana wyjmowalna prowadnica zdolna do demontażu bez konieczności rozbiórki ściany. Rok później na rynku pojawia się zestaw do ściany gips-karton w formie spakowanych rozmontowanych elementów kasety.

     
 

1996 - 2000

W 1996 roku firma przenosi się do nowej siedziby w Pieve di Soligo. W tym samym roku powstaje pierwsza poza granicami Włoch spółka pod nazwą Eclisse Francja. W wyniku rozszerzenia swojego zasięgu i umocnieniu pozycji na rynkach międzynarodowych Eclisse dociera do Polski , gdzie otwiera kolejną spółkę Eclisse Polska z siedzibą w Tczewie. W 2000 roku Powstaje pierwsza strona internetowa www.eclisse.it

     
 

2001 - 2005

Sieć dystrybutorów rozszerza się o kolejne kraje. W Austrii powstaje Eclisse Wien z siedzibą we Wiedniu, a w 2002 roku w Pradze zostaje otwarta Eclisse CR. W tym samym czasie Eclisse rewolucjonizuje produkcję wzbogacając swoją ofertę o nowy produkt – kasetę Luce , fabrycznie przygotowaną do zamocowania okablowania elektrycznego. W 2003 roku zostaje wprowadzona kaseta Circular do skrzydła półokrągłego.

     
 

2006 - 2009

W 2006 roku rodzina Eclisse rozszerza się o nowych członków: Eclisse Hiszpania z siedzibą w Saint Quirze De Besora i Eclisse Słowacja w miejscowości Banska Bystrica. Pod nazwą Syntesis zostaje wprowadzona do sprzedaży pierwsza wersja kasety nie wymagająca zastosowania wykończenia w postaci ościeżnicy i opasek maskujących. Rok później powstaje Eclisse Brazylia (Vila Velia) -pierwsza spółka poza kontynentem europejskim. Konsekwentnie w 2008 roku zostaje otwarta Eclisse Gmbh w Karlshofen a w kolejnym roku Eclisse Est w Bukareszcie.

 

2010 - oggi

 1 stycznia 2010 roku Eclisse UK (Horncastle) staje się 10-tą spółką Eclisse. W tym samym roku powstaje w Mediolanie pierwszy salon pokazowy -apartament w pełni poświęcony systemom przesuwnym Eclisse.
Eclisse wprowadza EWOLUTO, pierwszą kasetę na rynku , która umożliwia zamocowanie półek, szafek wiszących i innych mebli na kieszeni kasety. W 2011 roku tworzy się spółka portugalska EclisseDoor z siedzibą w Lisbonie.