Szukaj

O firmie

Historia

Przedsiębiorstwo

W dosłownym znaczeniu słowo eclisse przywołuje zjawisko atmosferyczne występujące kiedy część lub cała tarcza ciała niebieskiego zostaje zasłonięta przez inne ciało niebieskie. Jego pochodzenie wywodzi się od grackiego słowa „eclissi”, które oznacza : schować się, stać się niewidocznym. W związku z powyższym znaczenie słowa we właściwy sposób oddaje główną funkcję systemu – umożliwienie schowania się drzwi wewnątrz ściany.

Analogicznie, na podstawie prostej i dosłownej sugestii powstała marka ECLISSE. Od pomysłu by jako znak firmowy użyć części dwóch okręgów, jednego żółtego, drugiego szarego. Środek natomiast ożywić jednym wyraźnym znakiem w postaci dużej litery E.

Z upływem lat marka rozwija się zmieniając wielkości liter. Jedyne dokonane zmiany dotyczą kolorów i charakteru stosowanego wydruku. W szczególności chodzi o obowiązek stosowania wyznaczonych parametrów oraz by ewentualne zmiany nie wpłynęły na negatywne postrzeganie firmy i łatwość jej identyfikacji.

ECLISSE logo 1989

Z czasem kolor szary i żółty zostaje zastąpiony bardziej dynamicznym pomarańczowym, błękitnym i granatowym. Ten ostatni użyty później w logo firmy sprawia, że duża litera  pełniąca rolę symbolu w sposób jednoznaczny interpretuje naszą firmę.

ECLISSE logo 2019

Z upływem lat marka rozwija się zmieniając wielkości liter. Jedyne dokonane zmiany dotyczą kolorów i charakteru  stosowanego wydruku. W szczególności chodzi o obowiązek stosowania wyznaczonych  parametrów oraz by ewentualne zmiany nie wpłynęły na negatywne postrzeganie firmy i łatwość jej identyfikacji.

Stała obecność marki w kampaniach reklamowych, w telewizji oraz prasie wpływa na coraz większe zainteresowanie firmą ECLISSE.

Historia firmy

Początek firmy ECLISSE przypada na lata osiemdziesiąte, kiedy to rodzinny zakład rzemieślniczy powstały pod koniec lat sześćdziesiątych stopniowo specjalizuje się w produkcji metalowych systemów do drzwi i okien. Podczas jednej z wizyt na targach właściciel firmy De Faveri kierowany intuicją podejmuje decyzję o zróżnicowaniu pierwotnej działalności firmy tworząc I wprowadzając na rynek zupełnie nowy produkt – system do drzwi chowanych w ścianę.

Oficjalnie przedsiębiorstwo rozpoczyna swoją działalność 10 stycznia 1989 roku pod nazwą ECLISSE. Przedsiębiorczy i ambitny plan nie pozbawiony ryzyka pociąga za sobą inwestycje umożliwiające zarządzanie nowoczesnymi urządzeniami przemysłowymi i pozwalające konkurować na rynku.

W latach dziewięćdziesiątych działalność ECLISSE rozwija się dzięki zaangażowaniu w rozwój i pracę oraz dzięki zgranemu zespołowi ludzi głęboko przekonanych co do słuszności realizowanego projektu.

Rozszerzenie oferty handlowej o innowacyjne produkty połączone z udoskonaleniem procesów produkcyjnych przynosi postępowy i zachęcający do dalszej pracy rozwój na rynku włoskim i zagranicznym.
Dzisiaj ECLISSE jest rozpoznawalną i uznawaną marką. Produkcja dzienna to 1300 systemów. Firma posiada 30 oddziałów, ponad 2000 dystrybutorów oraz 9 zagranicznych placówek.

Etapy rozwoju

 

kasety do drzwi chowanych

1989 - 1995

De Faveri Luigi inauguruje ECLISSE w Falze di Piave w regionie Treviso, gdzie rusza produkcja systemu pojedynczego, podwójnego, teleskopowego. W 1991 roku Eclisse opatentowuje swój pierwszy wynalazek – innowacyjny system łączenia siatki z kasetą do mokrego tynku przy użyciu stalowych klipsów, bez konieczności spawania. Brak elementów spawanych pozwala uniknąć problemów z korozją i odpadaniem tynku od siatki. W tym samym czasie zostaje opatentowana wyjmowalna prowadnica zdolna do demontażu bez konieczności rozbiórki ściany. Rok później na rynku pojawia się zestaw do ściany gips-karton w formie spakowanych rozmontowanych elementów kasety.

 
     

ECLISSE Firma

 

1996 - 2000

W 1996 roku firma przenosi się do nowej siedziby w Pieve di Soligo. W tym samym roku powstaje pierwsza poza granicami Włoch spółka pod nazwą ECLISSE Francja. W wyniku rozszerzenia swojego zasięgu i umocnieniu pozycji na rynkach międzynarodowych Eclisse dociera do Polski , gdzie otwiera kolejną spółkę ECLISSE Polska z siedzibą w Tczewie. W 2000 roku Powstaje pierwsza strona internetowa www.eclisse.it

 

     

 

2001 - 2005

Sieć dystrybutorów rozszerza się o kolejne kraje. W Austrii powstaje ECLISSE Wien z siedzibą we Wiedniu, a w 2002 roku w Pradze zostaje otwarta ECLISSE CR. W tym samym czasie Eclisse rewolucjonizuje produkcję wzbogacając swoją ofertę o nowy produkt – kasetę Luce , fabrycznie przygotowaną do zamocowania okablowania elektrycznego. W 2003 roku zostaje wprowadzona kaseta Circular do skrzydła półokrągłego.

 
     

 

2006 - 2009

W 2006 roku rodzina ECLISSE rozszerza się o nowych członków: Eclisse Hiszpania z siedzibą w Saint Quirze De Besora i Eclisse Słowacja w miejscowości Banska Bystrica. Pod nazwą Syntesis Line zostaje wprowadzona do sprzedaży pierwsza wersja kasety nie wymagająca zastosowania wykończenia w postaci ościeżnicy i opasek maskujących. Rok później powstaje ECLISSE Brazylia (Vila Velia) -pierwsza spółka poza kontynentem europejskim. Konsekwentnie w 2008 roku zostaje otwarta Eclisse Gmbh w Karlshofen a w kolejnym roku ECLISSE Est w Bukareszcie.

 

 

2010 - dzisiaj

1 stycznia 2010 roku ECLISSE UK (Horncastle) staje się 10-tą spółką ECLISSE. W tym samym roku powstaje w Mediolanie pierwszy salon pokazowy -apartament w pełni poświęcony systemom przesuwnym Eclisse.
ECLISSE wprowadza EWOLUTO, pierwszą kasetę na rynku , która umożliwia zamocowanie półek, szafek wiszących i innych mebli na kieszeni kasety. 

Różnica tkwi w szczegółach

W swojej ponad dwudziestoletniej tradycji, dzięki profesjonalizmowi i pracowitości, ECLISSE stworzyła markę gwarantującą jakość i technologię.

Rozwiązaliśmy też problemy związane z konserwacją i użytkowaniem naszych produktów.

Ponad 40 opatentowanych rozwiązań jest świadectwem stałego rozwoju firmy.

Demontowalna szyna aluminiowa

1. Łatwy demontaż szyny jezdnej

"Co będzie jeżeli do szyny jezdnej dostanie się brud, który będzie miał wpływ na komfort użytkowania drzwi? Czy trzeba wymienić kasetę?" Oczywiście, że nie!

ECLISSE przewidziała taką ewentualność i stworzyła system, który umożliwia łatwe wyjmowanie szyny. Możliwość wyjęcia prowadnicy bez konieczności demontażu ściany ułatwia konserwację.

Stwarza też szansę  przeglądu (kontroli) kasety, zamontowania dodatkowych akcesoriów oraz ustawienia skrzydła w odpowiednim dla własnych potrzeb zagłębieniu w kasecie.

2. Struktura kaset do ścian G/K

Profile stosowane do budowy ścianek G/K mają tendencję do wyginania się. Dlaczego nasze kasety są stabilne?

Stalowe profile, z których zbudowane są nasze kasety mają specjalnie opracowaną, wzmocnioną konstrukcję z podwójnie tłoczonej blachy ocynkowanej. Odpowiednie wygięcie poszczególnych elementów powoduje, że są one mocniejsze niż zwykłe profile do budowy ścianek działowych.

Taka struktura zapobiega tendencji do wyginania się podczas mocowania płyt G/K. Unikalna konstrukcja spełnia wszystkie oczekiwania konstruktorów i użytkowników.

3. Autocentrujący prowadnik dolny  

Dlaczego tak ważne jest aby prowadnik był dokładnie po środku?

Autocentrujący prowadnik dolny montowany jest bezpośrednio do kasety bez konieczności wiercenia w posadzce.

Dzięki temu zawsze jest umieszczony dokładnie w osi kasety. Idealnie wyśrodkowany zapewnia, że drzwi w kasecie pracują sprawnie, bez ryzyka dotykania konstrukcji.

4. Wózki jezdne

Bardzo ważna jest trwałość układu jezdnego.

Nasze wózki przechodzą testy otwarcia i zamknięcia na 100.000 cykli co odzwierciedla czas około 30 lat użytkowania.

Po czym nadal muszą funkcjonować bez zarzutów. Wózki przesuwu z łożyskami kulkowymi gwarantują też płynny przesuw drzwi. Nośność standardowa wynosi 80 kg, na zamówienie oferujemy wózki do 120 kg.

5. Systemy Luce 

Czy można zamontować puszki elektryczne w miejscu, w którym jest kaseta? Jako pierwsi zaczęliśmy myśleć o stworzeniu systemu, który będzie umożliwiał poprowadzenie kabli wewnątrz konstrukcji kasety. Stworzyliśmy kasety Luce, w których można instalować puszki elektryczne, nośniki światła, włączniki i prowadzić okablowanie.

Elektrycy nas uwielbiają!

6. Pomocnicza listwa dystansowa 

Precyzyjne zamontowanie kasety jest kluczem do idealnego przesuwu drzwi.

Aby zapewnić komfort montażu dodaliśmy specjalny profil stabilizujący, który mocujemy pomiędzy kieszenią, a nogą dojazdową kasety na czas montażu.

Gwarantuje on osadzenie kasety w idealnej pozycji.

7. Regulowany dolny profil kasety

​​​​​​​Co zrobić jeżeli po położeniu docelowej podłogi okaże się, że jest zbyt duża szczelina pomiędzy drzwiami, a podłogą?

Mamy na to sposób w kasetach pod mokry tynk na grubość 125 i 150 mm. Jeżeli zdarzy się sytuacja, że skrzydło powinno być dłuższe aby zamaskować szczelinę pomiędzy podłogą, a jednocześnie w kieszeni kasety wylewka będzie zbyt wysoko i nie będzie możliwości swobodnego wsunięcia skrzydła, istnieje możliwość zdemontowania dolnego profilu i dokonania koniecznych poprawek w wylewce. Demontaż profilu odbywa się na zasadzie otwierania puszki.

8. Siatka do tynkowania

Jak uniknąć pęknięć zaprawy w kasetach pod mokry tynk?

Specjalna siatka do tynkowania o oczku 50x25 mm. rozwiązuje problemy związane z korozją oraz odpadaniem tynku od kasety. Trwałość zespojenia zaprawy z siatką gwarantuje radełkowa struktura sieci.

Dodatkowym atutem jest opatentowany system mocowań siatki do kasety bez konieczności spawania.

             
             
    

Oszczędzamy Przestrzeń

Czujemy się zobowiązani wobec Ciebie

Nasze hasło "odsłaniamy przestrzeń" jest odzwierciedleniem naszej filozofii. Oznacza, że ciągle dążymy do poszerzania naszych horyzontów w zakresie nowych technologii i tworzenia nowatorskich produktów. Nie oglądamy się na innych, ale sami chcemy zobaczyć to, czego inni jeszcze nie dostrzegli. Chcemy dawać Ci produkty wykonane z niezwykła starannością  i dbałością o najmniejsze szczegóły.

Osoby pracujące w ECLISSE są wyczulone na potrzeby swoich klientów. Osiągamy sukcesy dzięki zaangażowaniu i talentom naszych pracowników.

Dążenie do perfekcji

Planowanie i kontrola dla lepszego funkcjonowania

Wierzymy w kompetencje i umiejętności naszych pracowników, z którymi realizujemy wspólny cel jakim jest spełnianie oczekiwań i realizacja pomysłów naszych klientów.

Naszą ambicją jest zrewolucjonizowanie rynku drzwi, aby nasze produkty były możliwe do zastosowania w dowolnej przestrzeni. Chcemy być odpowiedzią na nieznające granic pomysły inwestorów i projektantów.

Na co zwracamy uwagę

Dokładność produkcji

Wszystkie oferowane przez nas produkty ma cechować wysoka jakość wykonania z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zamontowane systemy muszą oferować komfort ich użytkowania.

Zarówno drzwi przesuwne, jak i rozwierane mają być nie tylko produktem czysto użytkowym, ale i elementem wystroju wnętrza, w którym się znajdują. Dlatego kładziemy nacisk na funkcjonalność i elegancję.

Jak wdrażamy nasze idee

Nasz sposób myślenia

Realizujemy nowe pomysły oraz udoskonalmy nasze produkty wykorzystując sugestie płynące od klientów, montażystów,  wykonawców oraz inwestorów.

Po 28 latach istnienia  i opatentowaniu 40 rozwiązań ciągle się doskonalimy i słuchamy innych.

Naszym celem jest przekazanie klientowi takiego produktu, który będzie gwarantował najwyższej klasy funkcjonalność, estetykę i bezpieczeństwo.

Osoby, które wybierają Eclisse mają mieć pewność niezawodności produktu oraz zgodności z ich oczekiwaniami.

Siła zespołu

ECLISSE, +30 lat nieustannych innowacji
Wszyscy razem tworzymy ECLISSE Polska | Jubileusz 20+1

Badania i stały rozwój

Firma ECLISSE projektuje i produkuje systemy do drzwi chowanych w ścianę odnosząc się do akcesoriów i urządzeń automatyki zgodnie z normą UNI EN ISO 9001.

Pomimo braku podstaw prawnych ECLISSE zdecydowała się na uzyskanie oficjalnego certyfikatu świadczącego o jakości swoich produktów.

Dane wydawane  przez niezależny organ  C.S.I. potwierdzające jakość wyrobów budowlanych prezentują się interesująco i znacząco dla oceny jakości produktów ECLISSE.

Atesty

Badanie wytrzymałości wózków z normą UNI EN 1527. Wózki nie uległy zmianom mającym wpływ na użytkowanie w wyniku 100.000 cykli otwierania i zamykania. Ponadto uzyskały najwyższy stopień odporności na korozję (stopień 4).

Kaseta EWOLUTO poddana została testom na nośność w warunkach statycznych i dynamicznych (z półkami, uchwytami itp.).